חברת מנשם בע"מ, עוסקת בהמשך טיפול בבית לחולים מונשמים

חברת מנשם באה לענות על צורכיהם המורכבים של חולים מונשמים ששלב אבחנת מחלתם הסתיים וניתן להעניק להם את המשך הטיפול המורכב בביתם במקום להמשיך ולהיות מאושפזים בבתי חולים. מנשם מספקת, במימון מלא של קופות החולים, את מכשור ההנשמה והבקרה המתקדם בבית החולה ותומכת בו ובמשפחתו באמצעות צוותים רפואיים, סעודיים, טכניים ולוגיסטיים מיומנים הזמינים 24 שעות. משירותיה של מנשם נהנים עשרות חולים מונשמים בגילאים שונים – מתינוקות בני מספר חודשים ועד לבני גיל הזהב.

השירות הייחודי והכוללני של מנשם, מתחיל עוד לפני יציאתו של החולה מביה"ח ומבטיח גם את רציפות הטיפול, הגיבוי הרפואי והטכני הדרוש ואת הזמינות המלאה של כל הצוותים המקצועיים. מנשם מספקת לחולים המונשמים הכל: חיבור החולה למכשור טרם יציאתו מביה"ח, הכנה והדרכה של בני המשפחה והתאמת הבית לחולה, אספקת המכשור הרפואי כולל ריהוט וכן החומרים המתכלים כמו קטטרים,כפפות,פדים,קנולות, וכו´, העברת החולה לביתו בלווי צוות רפואי, סיעודי וטכני, תחזוקה שוטפת, ביקורים שבועיים של רופא מומחה, בדיקות דם שגרתיות, ייעוץ פסיכולוגי לחולה ולמשפחתו. מנשם גם מוציאה את החולים לטיולים קצרים,בלווי צוות רפואי וסיעודי.

מערכת הבריאות בישראל, כמו בארה"ב ובאירופה, צריכה להתמודד עם מספר הולך וגדל של חולים כרוניים ביניהם כאלה הזקוקים לתמיכה נשימתית רצופה. כמו בארה"ב ובאירופה, גם בישראל מערכת הבריאות הציבורית והמבטחים הפרטיים מבינים כי המשך הטיפול בבית בחולים מונשמים חוסך עלויות אשפוז כבדות.מעבר לכך המשך הטיפול בבית הוא המתכונת המועדפת על החולים עצמם ובני משפחותיהם המדווחים על שיפור משמעותי באיכות חייהם עם המעבר לביתם.

בסקר שנערך לאחרונה על ידי חברת האם של מנשם, מדיסקאן מערכות, בקרב קבוצת חולים מונשמים בהמשך טיפול בביתם, נמצא כי הטיפול בבית באמצעות מערך ריכוזי של מגוון אנשי מקצוע, מיכשור, אביזרים וחומרים, הכל מטעם ארגון אחד, הנותן מענה לכל הצרכים של החולה המונשם בבית, מונע אישפוזים חוזרים בבית חולים ובכך העלות לגופים הנושאים בהוצאות-קופות החולים, חברות הביטוח, משרד הביטחון וכו´, מסתכם בכ 20% לחודש מסה"כ העלות של חולה כזה המאושפז בבית חולים. החסכון בעלויות הטיפול בבית באמצעות מנשם משמעותי במיוחד עבור מערכת הבריאות הציבורית בישראל שנאלצת להתמודד עם קצב עליה מהיר במספר החולים הסיעודיים, ביניהם חולים מונשמים כרוניים.

מתן הטיפול לחולים מונשמים בביתם, על ידי מנשם חוסך למערכת הבריאות הציבורית את רכישת המיכשור היקר הנחוץ לחולים מונשמים ,בהמשך טיפול בביתם, וכמו כן אספקת מערך הצוותים רפואיים, הסיעודיים והטכניים שעונה לדרישות החולה בבית, במשך 24 שעות היממה, מהווה מענה יעיל ומשלים ליחידות טיפולי הבית בקהילה ,של כל קופות החולים, אשר אינן ערוכות לשרות מקיף כזה. גם חברות הביטוח הנדרשות לכסות הוצאות רפואיות במסגרת ביטוחי הבריאות וביטוחים משלימים אחרים נוכחו לדעת שניתן לחסוך בעלויות ימי אשפוז בבי"ח , או אי רכישה של מיכשור יקר בתחום ההנשמה, על ידי קבלת השרותים של מנשם.

מחקר של מכון ברוקדייל על אשפוז-בית במערכת הבריאות בישראל מצא כי רובם המכריע של החולים והמטפלים בהם (לרוב בני המשפחה) היו שבעי רצון מהמשך הטיפול בבית והעדיפו אותו על פני אישפוז בבי"ח.

מנשם הוקמה בינואר 1998 על ידי שאול ישראלי, מהנדס אלקטרוניקה ומומחה להנדסה רפואית. החברה מנוהלת לפי דפוסים המקובלים בארה"ב ובאירופה עם צוות מקצועי ובראשם היועץ הרפואי – ד"ר גובר אלכסנדר, רופא בכיר ראשי במחלקת ריאות בבי"ח מאיר בכפר סבא, שהוא היועץ הרפואי הכללי של חברת מנשם.מ.ד.ע - בניית אתרים